ZO ŽIVOTA MŠ

22. apríl patrí Dňu Zeme. Nezabúdajme, že každý deň môže byť Dňom Zeme a veďme k úcte a láske k našej planéte aj našich najmenších.

Materská škola ponúka: osobné konzultácie zákonným zástupcom ohľadne školskej zrelosti

Karneval 2022

11.02.2022

Dnes sme oslavili v materskej skole fašiangy. Ďakujeme Ujovi Lubovi a rodičom za spríjemnenie fašiangovej atmosféry.

Znova prichádza ten zázračný čas. Čas tajných želaní, očakávania i splnených túžob. Kto viac sa na Vianoce teší ako deti. V materskej škole sme toto predvianočné - adventné obdobie venovali rôznym zaujímavým tvorivým, edukačným i slávnostným aktivitám, ktorými sme deťom spríjemňovali čakanie na tieto krásne dni.

Zvyky a obrady spojené so sviatkom svätej Lucie patria k tým najznámejším. A niektoré sa zachovali a dodržiavajú sa dodnes. Zahalené Lucie do bielych plachiet a s pomúčenou tvárou a bielymi pierkami vymetali všetko zlo, choroby a nesvár, prostredníctvom piesni, riekaniek a tanečných rituálov.

Keďže sa blížia Vianoce, tak ako naše mamičky, aj my sme sa pustili do pečenia medovníkov. Porozprávali sme sa o prichádzajúcich vianočných sviatkoch i o pečení medovníkov. Keď príde deň vianočnej besiedky, budú nám zdobiť stoly.

V pondelok 06.12.2021 zavítal do našej MŠ Mikuláš. Deň plný očakávaní, sľubov a prianí. Tento rok sme oslávili príchod Mikuláša onlline a v rámci možnosti, ktoré nám pandemická situácia dovoľuje.

Stromy hýria farbami a jesenné počasie nám praje, preto sme si spolu s deťmi naplánovali jesenné upratovanie školského dvora. Deťúrence si priniesli pracovné náradie - fúriky, hrable, lopatky, vedierka a usilovne ako včeličky hrabali na školskom dvore lístie.

ako prostriedok zefektívnenia edukácie v materskej škole v oblasti environmentálnej výchovy využitím literárnych postáv v environmentálnych témach. V praktickej rovine priniesol niekoľko príkladov na efektívne rozvíjanie environmentálneho povedomia u detí predškolského veku prostredníctvom rozprávok a zážitkového učenia.