ZO ŽIVOTA MŠ

V týždni od 6. do 9. júna 2021 prebiehal u nás pohybový workshop Obratníček. Boli to športové aktivity, ktorými si deti rozvíjali hrubú motoriku a celkovú obratnosť. Zažili štyri dni plné pohybu a zábavy.

V tento deň sa v našej škôlke uskutočnila Rozlúčka s predškolákmi. Naši predškoláci sa "pasovaním" stali školákmi a od septembra už všetci štyria nastúpia do Základnej školy. So svojim mladšími kamarátmi sa rozlúčili veselými básničkami, pesničkami a tancami. Prajeme im veľa úspechov v škole a samé dobré známky.

Pretože sme tento rok nemohli ísť do divadla, hrali sme si sami. Všeličo sme sa pritom aj naučili. Napríklad, že nie je múdre vždy opakovať to, čo robia iní. Veď aj kuriatko chcelo napodobniť káčatko ako pláva a skoro sa utopilo. Rozprávky, ktoré hráme, vieme aj nakresliť.

Prírodu a svet okolo nás skúmame všetkými zmyslami. Robiť pokusy s vodou, farbou, svetlom a tieňom, magnetom
a všeličím iným je veľká zábava.

O tom, že hýbať sa je zdravé, dobre vieme. Radi cvičíme, športujeme, súťažíme a popri tom sa učíme hrať fér, dodržiavať pravidlá, povzbudzovať sa navzájom.

MDD

01.06.2021

V našej materskej škole sme oslávili sviatok detí MDD v prírode rôznymi športovými hrami,

Deň mamičiek