ZO ŽIVOTA MŠ


 

"ČO JE TU DNES VEĽKÝ BÁL? A ČI DÁKY KARNEVAL? SPRIEVOD MASIEK KRÚŽI V KRUHU,JEDNA MASKA STRIEDA DRUHÚ."

Krásny príbeh o hľadaní domova, láske, odvahe a priateľstve.
Mravec Gregor žije svoj jednoduchý život plný povinností vo veľkom mravenisku. Jeho úlohou je každý deň hľadať vodu potrebnú pre zásoby ostatných členov mraveniska. Keď má prácu urobenú, rád sa hrá s kamarátmi a vymýšľa dobrodružstvá. Jedného dňa sa mu...

Čas vianočný je vždy plný prekvapení, je chvíľou keď sa čas akoby na moment zastavil, je časom kedy viac myslíme na svojich najbližších, kedy ľudské srdcia zmäknú a je časom tajných túžob a želaní. A práve vtedy rok čo rok prichádza vianočná besiedka, ktorú denne pár týždňov usilovne trénujeme, vymýšľame kostýmy a kulisy, pretože nič tak nepoteší...

V utorok 5. decembra na svojej ceste do centra mesta, Mikuláš pozdravil deti v mestských častiach i na sídliskách. Do našej MŠ na Rybnom námestí zavítal o 13:00 so svojimi pomocníkmi. Deti netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša. Rozžiarené detské očká, pesničky, básničky, darčeky, sprevádzali Mikuláša po materskej škole.

Keďže sa blížia Vianoce, tak ako naše mamičky, aj my sme sa pustili do pečenia medovníkov. Porozprávali sme sa o prichádzajúcich vianočných sviatkoch i o pečení medovníkov. Mohli sme sa teda pustiť do práce. Cesto sme si vyvaľkali a deti už s radosťou vykrajovali medovníkové figúrky. Aj teta kuchárka Mirka nám pomohla a do zlata nám upiekla...

Televízia JOJ pokračuje v projekte JOJ S VAMI, tentokrát navštívili Žilinu. Spravodajská televízia JOJ 24 priniesla živé vstupy a spravodajstvo priamo z mobilného štúdia v meste. Program moderovala Lucia Stráňavová, ktorá sa spolu so svojimi hosťami z najrôznejších odvetví v meste pozrela na zaujímavosti ako aj na pálčivé problémy Žiliny. Celodenný...

Ak ste niekedy boli pri mori, určite ste videli ryby alebo morské tvory plávajúce popri brehu. Dnes sme videli tvory, ktoré ste vidieť nemohli, a to z dôvodu, že plávajú hlboko v oceánoch.

V našej materskej škole si každoročne pripomíname tento sviatok "Október – mesiac úcty k starším". Pri tejto príležitosti sme pripravili program v podobe básní, piesní, divadielka a tanca. Naše pozvanie prijali starí rodičia našich detí, ktorí sa poďakovali nielen slovom, ale aj silným potleskom a úsmevom.

Dnes sme uzatvorili jednu kapitolu-sebaobslužné činnosti. Samostatnosť a postupnosť pri vyzliekaní, obliekaní, umývaní rúk, viazaní šnúrok.

V rámci projektu,, Boj proti obezite", ktorý plníme priebežne počas roka si deti upevnili vedomosti, zručnosti a spôsobilosti v oblasti zdravého životného štýlu.